«Волею Українського народу…»
Друга світова війна в пам’ятниках рідного краю
(краєзнавча експедиція Полонщиною Хмельницької області)
Інформаційно-довідковий матеріал на допомогу учням для вивчення історії рідного краю та підготовки до практичного заняття з історії України 10 клас
Номінується на кращу інтерактивну презентацію
Жухевич Валентин Іванович
викладач історії ДНЗ «Полонський
агропромисловий центр професійної
освіти», викладач-методист
Анотація
У 2025 році світ відзначатиме 80-ту річницю перемоги у Другій світовій війні. Людство понесло величезні втрати у цій війні. Дорогу ціну за перемогу заплатив український народ. Кожний п’ятий житель України загинув під час окупації та звільнення української землі.
Презентація актуалізує питання збереження історичної пам’яті народу про події того часу через ставлення суспільства до спорудження, утримання та догляду святих місць, викорис-тання їх для виховання молодого покоління на традиціях дідів і прадідів, борців за свободу і незалежність рідної землі.
В роботі вперше зібрано, систематизовано і вивчено великий довідковий, текстовий і візуальний матеріал про пам’ятки геро-їзму, мужності та великої самопожертви визволителів Полонщи-ни і населення краю в роки грізного лихоліття.
Автором досліджено десятки пам’ятників, пам’ятних зна-ків, обелісків, братських і одиноких могил, наявних меморіалів воїнам-визволителям краю, партизанам і підпільникам, земля-кам, які в повній мірі пізнали жахіття війни. Візуальні джерела доповнені документами, картами про звільнення Полонщини від фашистських загарбників, додано пояснення визначен-ням «пам’ятки Другої світової війни»
Зібрані в презентації фотодокументи та довідковий матеріал щільно сконцентровані на слайдах, розміщені за адміністратив-но- територіальним принципом. Можуть слугувати органам місцевого самоврядування мотивом для поліпшення роботи з модернізації та догляду за об’єктами історії. В презентації використано інтерактивні елементи, зроблено посилання на першоджерела інформації .
Інформаційно-довідковий матеріал стане в пригоді виклада-чам історії, вихователям, здобувачам освіти при вивченні історії рідного краю, проведення виховної роботи, залучення учнів до підвищення ефективності навчання. Цікавим буде рідним і близьким полеглих, громадянам, які не байдужі до нашого героїчного минулого.
Освітній контент за посиланням:
https://docs.google.com/presentation/d/1arTHeRkvw3ttLKRIvZyVLOXEEXpSiNc-/edit#slide=id.p1
Немає коментарів:
Дописати коментар